album ślubnyfot. Suus Wansink

Album, fotoalbum czy fotoksiążka – co wybrać?

opublikowano: 15 lutego 2014

Tradycyjne albumy na zdjęcia nadal cieszą się sporym powodzeniem, ale nowoczesne fotoksiążki robią furrorę!

Fotoalbum ślubny to produkt najchętniej zamawiany przez Młodą Parę u fotografa. Najczęściej posiada on twardą oprawę, co sprawia, że wygląda estetycznie i jest trwały. Oczywiście okładka może być wykonana z różnych materiałów, np. ze skóry naturalnej, skóry ekologicznej, zamszu, czy płótna. Można również umieścić swoje ulubione zdjęcie na okładce. Wszystko zależy od gustu Paty Młodej. Okładka fotoalbumu jest bardzo ważna, jednak ważniejsza wydaje się być jego zawartość. Fotografowie często stosują kompilacje zdjęć dzięki czemu taki album jest bardziej atrakcyjny od tradycyjnego albumu do którego wkleja się zdjęcia lub wkłada pod folię. Warto jednak zobaczyć wcześniej przykładowe prace fotografa i zobaczyć, czy styl w jakim fotoalbum będzie wykonany nam odpowiada. Niektórzy fotografowie mają kilka szablonów do wyboru, dzięki czemu łatwiej jest zadowolić Parę Młodą. Jeśli decydujemy się na fotoalbum lub fotoksiążkę to warto skorzystać z zalet jakie taka forma prezentacji zdjęć ze sobą niesie. Mianowicie, możemy dodać do niej nasz ulubiony wiersz, listę gości lub inne ważne dla nas treści.

Przykład fotoalbumu:

A czym jest fotksiążka?
Istnieje kilka różnica pomiędzy fotoksiążką a fotoalbumem. Zasadniczą różnicą jest sposób łączenia stron i ich grubość. W fotoksiążce każda kartka jest szyta lub klejona wzdłuż jednego brzegu. Natomiast w fotoalbumie dwie sąsiadujące strony wykonane są z jednego arkuszu papieru, dlatego po rozłożeniu tworzą jedną, dużą kartę. Dzięki temu możemy umieścić bardzo duże zdjęcie, które zajmuje dwie strony i efekt będzie bardzo ładny. Pod względem grubości kartek fotoksiążki mają zdecydowanie cieńsze strony od fotoalbumów. Fotoalbumy mają strony bardzo sztywne. Ostatnią różnicą jest rodzaj papieru i sposobów drukowania, jednak tą różnicę najlepiej jest obejrzeć na żywo. Dotknąć kartki i przypatrzeć się jakości druku.

 

Czy tradycyjne albumy odchodzą do lamusa?
Nie. W dalszym ciągu są atrakcyjne cenowo i mają swoich zwolenników. W sklepach są coraz piękniejsze albumy z eleganckimi zdobieniami. Nadal cieszą się powodzeniem i tak jak „wywoływanie” zdjęć nie odeszło wraz z nadejściem ery cyfrowych zdjęć, tak też tradycyjne albumy mają swoich odbiorców.

 

Podziel się tym artykułem

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • LinkedIn
  • Blogger
  • Blip
  • Wykop
  • NK
  • Gadu-Gadu
  • Email

reklama

  Artykuł wpisany do działów: